Rihards Vālands

Psihoterapijas speciālists apmācībā – no 2015. gada mācos Viļņas humanitārās un eksistenciālās psiholoģijas institūtā (Birštona  HEPI)

Pabeigts bāzes līmenis – Humānistiskās un eksistenciālās psiholoģijas institūts (Lietuva)

No 2016. gada mācos DASEIN analīze

Pakalpojumi:

1. Psihoterapeita konsultācijas

2. Psihoemocionālā stresa novērtēšana kolektīvos, to prognozēšanas un novēršanas iespējas saistībā ar personības iezīmēm un sociāldemogrāfiskām pazīmēm.

3. Lekcijas un semināri

Mani dzīves mirkļi

Kopš sevi apzinos, mani ir nomākuši eksistenciāli jautājumi – ko iesākt ar savu dzīvi, kāpēc es esmu? – Esmu izbaudījis dzīvi uz ielas, zinu PSRS dienesta jaukumus(beidzis kara skolu, virsnieks un ar tribunālu izslēgts no PSRS militārā dienesta), cēlis Baikāla-Amūras maģistrāli Ziemeļburjatijas pilsētā Taksimo, piedalījies zelta iegūšanā “Vitim-Zoloto”, darbs Latvijas ģeodēziskajā ekspedīcijā.

1991.gadā Pamira kalnos ekspedīcijas laikā zaudējis kreiso roku, iepazinu atkarību no alkohola un vieglajām narkotikām. Piedzīvojis nozīmīgu attiecību izjukšanu. Darbojies invalīdu klubā, kopā gatavojāmies un lēcām ar izpletņiem un gumijām, kāpām kalnos, nirām ar akvalangiem u.c. aktivitātēm. Strādājis visdažādākos darbus- esmu sapratis vienu: es pats esmu savu dzīvi veidojis.

Šinī gadsimtā alkoholu un citas atkarīgas vielas nelietoju, ir interesants darbs, esmu precējies un sācis novērtēt katru dzīves mirkli. Laiks, ko tērējam un ar kādiem mirkļiem to piepildam-tā jau ir mūsu izvēle.

Domājot par dzīvi, esmu nonācis pie vislieliskākās bezjēdzības sajūtas manā mūžā, kura pamazām ievelk savā beznosacījumu atvarā. Nevaru saprast, no kurienes ievelk un kur dzīves atvars izstums. Viss zūd, bet tad pēkšņi izproti dzīves garšu un jēgu. Mainās dzīves kvalitāte. Tas ir vārdiem neaprakstāmi!

Ņemot vērā savu dzīves pieredzi es varu saprast  citu cilvēku dzīves notikumos, lai kāda būtu viņa trauma, sāpe vai izveidojusies situācija.

Piedāvāju risinājumu meklēt kopīgi!